بهترین دمنوش و دارو های گیاهی برای لاغری

بهترین دمنوش و دارو های گیاهی برای لاغری

برچسب ها:

بهترین دمنوش ها و دارو های گیاهی برای لاغری

یکی از مهم ترین راز های سلامتی تناسب اندام و داشتن وزن مناسب می باشد در این مقاله قصد داریم تا دمنوش و دارو های گیاهی برای لاغری به شما معرفی کنیم تا با استفاده از آن ها در کنار ورزش و تغذیه سالم به تناسب اندام مورد نظر خود دست پیدا کنید برای اینکار بهتر است دانش مختصری در مورد روند کاهش وزرن داشته باشیم.

چربی ها همان انرژی های ذخیره شده می باشند و به واحد اندازه گیری این انرژی کالری گفته می شود. بدن انسان طی چندین فرآیند چربی های موجود را به انرژی قابل استفاده برای بدن تبدیل کرده و میزان انرژی باقیمانده و اضافی را ذخیره می کند حال برای کاهش وزن و داشتن تناسب اندام باید بیشتر از میزان کالری که دریافت می کنید انرژی مصرف کنید. این کار سبب می شود تا بدن از چربی های ذخیره شده استفاده نماید و به این ترتیب فرایند چربی سوزی و تناسب اندام انجام می گیرد.

البته باید این موضوع را نیز در نظر گرفت که تمامی این مراحل ارتباط مستقیم به شرایط ژنتیکی بدن هر شخص دارد. این دمنوش و دارو های گیاهی برای لاغری معرفی شده دارای تاثیر مثبتی در روند چربی سوزی در بدن انسان می باشد.

دمنوش دارچین

یکی از عوامل موثر بر روی وزن قند خون می باشد که مقدار آن میزان گرسنگی در بدن را نشان می دهد هم چنین تاثیر مستقیمی بر روی مقدار انرژی بدن نیز دارد.

تناسب قند خون در بدن به این شکل می باشد که هرچقدر قند خون و انرژی بدن شما بیشتر باشد میل بیشتری برای تحرک و ورزش دارید و هرچقدر این فاکتور متعادل تر باشد بدن شما نیز روند مناسب تری جهت چربی سوزی خواهد داشت. دارچین یکی از مواد عذایی و گیاهی مفید جهت مدیریت و کنترل قند خون می باشد.

روش تهیه دمنوش دارچین
  • پودر دارچین به مقدار یک قاشق چای خوری
  • یک تکه چوب دارچین
  • مقدار یک لیوان آب

پودر دارچین و تکه چوب دارچین را داخل یک لیوان درب دار آب جوش قرار داده و مدت زمان ده تا پانزده دقیقه صبر کنید و سپس استفاده نمایید شما می توانید روزانه دو مرتبه از این دمنوش گیاهی جهت چربی سوزی در بدن استفاده نمایید.

دارچین یکی از مفید ترین دمنوش و دارو های گیاهی برای لاغری می باشد.

دمنوش چای سبز و زنجبیل

یکی از دارو های گیاهی مفید برای بدن و هم چنین موثر در روند چربی سوزی چای سبز می باشد. این چای به دلیل داشتن سه ماده غذایی سبب چربی سوزی در بدن می شود. کافئین موجود در این چای باعث افزایش سرعت متابولیسم بدن و به نوعی کارکرد سیستم کلی بدن را افزایش می دهد و این روند رابطه مستقیمی با کاهش وزن دارد.کاتچین  دیگر ماده ی غذایی مفید در چای سبز می باشد که علاوه بر خاصیت آنتی اکسیدانی سبب کاهش جذب چربی توسط بدن نیز می شود و در آخر تیامین موجود در این نوشیدنی سبب ایجاد آرامش در بدن می شود.

استفاده از زنجبیل همراه با نوشیدن چای سبز و یا ترکیب کردن این دو باعث بهبود فرآیند هضم غذا و ایجاد تعادل در مزاج بدن می شود.

روش تهیه دمنوش چای سبز و زنجبیل
  • زنجبیل تازه یا پودر زنجبیل به مقدار نصف قاشق
  • چای سبز به مقدار یک قاشق
  • یک لیوان آب جوش

جهت تهیه اکثر دمنوش ها بهتر است از لیوان های صافی دار و درب دار استفاده نمایید. برای تهیه دمنوش چای سبز و زنجبیل چای سبز و زنجبیل را داخل صافی قرار داده و آن را داخل یک لیوان آب جوش قرار دهید و مدت زمان سه الی چهار دقیقه منتظر بمانید و سپس استفاده نمایید.

همچنین می توانید برای شیرین کردن این دمنوش از عسل استفاده نمایید.

دمنوش گل محمدی

گل محمدی یا همان گل سرخ ماده ای ادرار آور می باشد و مصرف آن سبب خارج شدن مقدار بیشتری سدیم همراه ادرار شده و به این ترتیب به سم زدایی از بدن کمک میکند. هنگامی که شما  وزن کم میکنید مقدار زیادی آب از دست می دهید به همین دلیل باید مقدار بیشتری آب دریافت کنید. این کار علاوه بر پاکسازی و سم زدایی بدن در امر کاهش وزن موثر می باشد.

روش تهیه دمنوش گل محمدی
  • گل محمدی
  • آب
  • قوری درب دار

گل محمدی و آب را داخل قوری ریخته و بر روی شعله گاز قرار دهید منتظر بمانید تا جوش بیاید سپس بعد از مدت زمان پانزده تا بیست دقیقه دمنوش را از صافی رد کره و سپس استفاده نمایید هم چنین میتوانی از دمنوش های آماده گل محمدی فروشگاه دیجی سنتی نیز استفاده نمایید.

دمنوش و دارو های گیاهی برای لاغری

شوید

همانطور که قبلا گفته شد نوشیدن مایعات به خصوص آب در طول روز در روند لاغری موثر می باشد حال اگر آب را همراه با عرق گیاهی شوید استفاده شود سبب پاکسازی بدن و هم چنین افزایش مقدار سوخت و ساز بدن شده و در روند چربی سوزی و کاهش وزن بسیار مفید می باشد.

برای اینکار شما می توانید از شوید خشک در ماست کم چرب و در وعده های غذایی استفاده کرده و یا عرق شوید را با آب مخلوط کرده و آن را به صورت نوشیدنی میل کنید.

زنجبیل

در بالا نیز به دمنوش زنجبیل و چای سبز اشاره شد استفاده از زنجبیل در برنامه غذایی به مقدار حداقل سه مرتبه در هفته تاثیر فراوانی در افزایش متابولیسم بدن دارد و سبب چربی سوزی و لاغری می شود.

نعناع

استفاده از گیاه نعناع پیش از وعده های غذایی باعص کاهش اشتها شده و این کار از اجتماع چربی و پرخوری جلوگیری می کند

فلفل قرمز

فلفل قرمز از گذشته تا کنون به عنوان یکی از طبیعی ترین خوراکی ها برای چربی سوزی و به عنوان یک داروی گیاهی شناخته می شود که میتواند میزان چربی های بدن را تا حد ممکن کاهش دهد. البته باید این نکته را در نظر گرفت در صورت داشتن حساسیت در دستگاه گوارش نباید از فلفل قرمز استفاده کرد.

این نکته را هیچ گاه نباید فراموش کرد برای به دست آوردن تناسب اندام  در کنار استفاده از دمنوش و دارو های گیاهی برای لاغری ورزش و تغذیه مناسب نیز دو فاکتور بسیار مهم می باشند.

از 1 رای

 

سایر مقالات:

بهترین مواد غذایی گیاهی برای تقویت حافظه

بهترین روش پاکسازی کبد و دفع سنگ صفرا

حجامت نقاط مختلف بدن و فواید آن ها

عرقیات گیاهی مفید برای سلامتی و خواص آن ها بخش اول

فواید استفاده از لوازم آرایشی ارگانیک

رژیم غذایی مناسب هر مزاج

مزاج شناسی و تغذیه متناسب با آن راز سلامتی

دمنوش های مفید برای سلامتی قسمت اول

خواص عسل فوق بکر ارومیه

دمنوش به و سیب جایگزینی مناسب برای مصرف روزانه به جای چای سیاه

ژل رویال اکسیر جوانی

روغن های خوراکی سالم کدام هستند

خواص سویق

نظر شما برای “بهترین دمنوش و دارو های گیاهی برای لاغری”مطالب مرتبط