دمنوش های مفید برای سلامتی قسمت اول

دمنوش های مفید برای سلامتی قسمت اول

برچسب ها:

دمنوش های مفید برای سلامتی قسمت اول

امروزه با وجود پیشرفت روز افزون علم طب سنتی نیز پیشرفت های فراوانی در عرصه خود داشته است. هر داروی گیاهی یا دمنوش های مفید گیاهی دارای خواص فراوان مربوط به خود می باشد بنابراین شما می توانید با داشتن تعدادی از دمنوش های گیاهی مفید برای سلامتی داروخانه ای کوچک در خانه ی خود داشته باشید.

دمنوش های مفید سرشار از آنتی اکسیدان می باشند که باعث جلوگیری از استرس و اضطراب روزانه, بیماری های فراوان و از جمله سرطان می شود. هم چنین مصرف این دمنوش های مفید باعث رسیدن به سلامتی بهتر می شود.

 

بادرنجبویه

بادرنجبویه به مفرح روح معروف می باشد و تاثیر فراوانی در سلامت و نشاط روح دارا می باشد. دمنوش بادرنجبویه یکی از موثر ترین نوشیدنی ها برای کاهش و از بین بردن استرس و فشار های عصبی روزانه می باشد.

همچنین این دمنوش برای درمان کم خوابی, مشکلات معده و نفخ و هاضمه مفید می باشد.

توضیحات کامل خواص بادرنجبویه

 

چای ترش

چای ترش از مفید ترین نوشیدنی های جهت کاهش فشار خون می باشد.هم چنین از این چای به دلیل بالا بردن مصرف سوخت و ساز بدن می توان برای لاغری و کاهش وزن استفاده کرد.

از خواص دیگر جای ترش خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد سرطانی این چای می باشد.

توضیحات کامل خواص چای ترش

 

دمنوش آرام بخش

دمنوش آرام بخش ترکیبی از برگ های گیاهی مفید مانند گا گاو زبان, اسطوخودوس، سنبل الطیب، بهار نارنج و به لیمو می باشد.

مصرف این دمنوش مفید یکی از موثر ترین راه های کاهش استرس و فشار های عصبی در روز می باشد و با نوشیدن آن می توانید به راحتی روز پر مشغله ی خود را به خوبی به پایان برسانید.

توضیحات کامل خواص دمنوش آرام بخش

 

دمنوش آویشن

دمنوش آویشن تاثیر فراوان و مستقیمی بر روی سیستم گوارش بدن دارد این گیاه یک گیاه ضد عفونی کننده طبیعی می باشد که در درمان و کاهش درد های سینوزیتی تاثیر فراوان دارد.هم چنین مصرف این دمنوش بر رپی دستگاه تنفسی جهت درمان برونشیت مفید و ضد سرفه و خلط آور است.

توضیحات کامل خواص دمنوش آویشن

 

دمنوش بابونه

از مهم ترین خواص مربوط به دمنوش بابونه می توان به کمک این دمنوش جهت درمان زخم معده نام برد این گیاه از رشد باکتری های باعث زخم معده جلوگیری می کند.

مصرف این دمنوش با عسل یکی از بهترین راه های طبیعی درمان زخم معده می باشد.

بابونه حاوی ترکیبات ضداسپاسم است همین ويژگی باعث رفع مشکلات گوارشی می شود.

توضیحات کامل خواص دمنوش بابونه

 

دمنوش به

مصرف میوه و دمنوش به برای تسکین و درمان بیماری های فراوانی از جمله  عفونت‌ روده‌، ورم حادروده، اسهال خونی،سوزش مجاری ادرار، نفش تنگی، سردردهای مزمن و التهاب‌های مختلف مفید است.

دانه به نیز دارای خواص فراوانی می باشد که برای کاهش التهاب دستگاه گوارش, سرفه و سینه درد تاثیر زیادی دارد.

توضیحات کامل خواص دمنوش به

 

دمنوش به لیمو

دمنوش به لیمو در مقایسه با سایر نوشیدنی ها گیاهی دارای خواص دارویی فراوانی می باشد از گیاه به لیمو جهت درمان سرگیجه, سردرد, سرگیجه و سرماخوردگی می توان اشاره کرد.

گیاه به لیمو بیشتر در کشور ها آمریکای جنوبی رشد می کند و در ایران در شمال کشور می توان آن را یافت و کشت کرد.

توضیحات کامل خواص دمنوش به لیمو

دمنوش به و سیب

دمنوش به لیمو را می توان جایگزینی مناسب به جای چای در طول روز استفاده کرد از خواص فراوان این دمنوش می توان کمک به هضم غذا, تجدید و احیای روحیه, تقویت کننده قلب، کبد و معده, کمک به پایین آوردن کلسترول و … اشاره کرد.

توضیحات کامل خواص دمنوش به و سیب

 
امتیاز دهی به مطلب

نظر شما برای “دمنوش های مفید برای سلامتی قسمت اول”مطالب مرتبط